Δευτέρα, 2 Ιανουαρίου 2017

Εκκλησιαστικό Συμβούλιο Ι. Ν. Κοιμήσεως Θεοτόκου Καλλιμασιάς

Πρόεδρος: Πρωτοπρεσβύτερος Γεώργιος Κωνσταντίνου 
Αντιπρόεδρος: Παντελής Νεαμονίτης του Νικολάου
Γραμματέας: Γεώργιος Γιαννούμης του Αριστείδη
Ταμίας: Σταμάτιος Μιχαήλ Ψαλτάκης του Γεωργίου 
Μέλος: Ιωάννης Κρεατσάς του Ορέστη

Η θητεία του παρόντος Εκκλησιαστικού Συμβουλίου άρχισε την 1.1.2017 και λήγει την 31.12.2019.

Για τη συγκρότηση, τη λειτουργία και τις αρμοδιότητες των Εκκλησιαστικών Συμβουλίων ορίζει ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 8/1979 «Περί Ιερών Ναών και Ενοριών» (ΦΕΚ Α΄ 1/5.1.1980).

Το αξίωμα του λαϊκού Εκκλησιαστικού Συμβούλου (Επιτρόπου) είναι τιμητικό και άμισθο.

Το νέο Εκκλησιαστικό Συμβούλιο του Ιερού Ενοριακού μας Ναού

Το Εκκλησιαστικό Συμβούλιο
της περιόδου 1/1/2014 - 31/12/2016
Φωτογραφία Αρχείου
Στις 31 Δεκεμβρίου 2016 ολοκληρώθηκε η θητεία του του Εκκλησιαστικού Συμβουλίου του Ιερού Ναού Κοιμήσεως Θεοτόκου Καλλιμασιάς της περιόδου 1/1/2014-31/12/2016.